kolmapäev, 2. juuli 2008

Viimane päev 3K TULEVIK

tööpäeva alustasime laheda animatsiooni vaatamisega (valmis eile animatsioonirühma tööna) Vahva ja lahe!! Peaksin TH Signelt küsima, kas nende kaudu saaks seda koolitajat ka oma koolis töötoa tegemisele.) Kes oli see koolitaja?? Teeme kokkuvõtteid eelmise päeva rühmatööst.
Tiigrimatemaatika - räägib tegevustest, mida oleks vaja teha.
  • Suundadest : õpitarkvaradest WIRISe arendamine,
  • T-algebra programm (Eestis tehtud);
  • geogebra ülemaailmne programm.
  • E-materjalidele koht, kus oleks klasside kaupa õppematerjalid üleval. Veebikodu matemaatikaõpetajatele http://mott.edu.ee. On suhtlemiskeskkond.
  • Kursused õpetajatele järgmised:WIRIS, T-algebra, geogebra.
  • Tahetakse ka metoodilisi kursusi, valmistööplaane, kuhu lisatud ka arvutikasutamine eraldi veergudes tund arvutiklassis, õpetajale tunni esitlused ja lingid õpilastele igapäevaseks kasutamiseks

teisipäev, 1. juuli 2008

seminari "3K TULEVIK" teine koolituspäev

  • Ingrid räägib teemal "Tuleviku kool- õppija ja õpetamine.
  • Tuulilt häid linke, lisasin oma IKT Wikisse (kaardimäng, ristsõnu jms)
  • Marjult (kunstiõpetuse kogukonna looja) link ttp://foldingtrees.com ja veel: sping & spell
  • Siret Hiiumaalt käsitöö õpetajate kogukond.
  • Signe juhatab sisse TH arnegukava arutluse.
  • Varje alustab rühmatöö organiseerimist.
  • rühmad jagunevad 5 valdkonna (tulenevad TH tegevusvaldkondadest)
virtuaalsed kogukonnad ongi õpetaja õppimisevõimalus, enesetäiendus kiires ja muutuvas maailmas. Üha enam hakkavad koolitused toimuma ajaveebis, IVA, VIKO jms on kinnises keskkonnas, ajaveebis on avatud õpikeskkod. Uus IVA on suunitlusega, et materjalid tulevad väljapoolt. Uus Koolielu, kus tuleb õpikeskkond, kus saab õpetaja oma kursust teha.
  • osalen ka JOOMLA rühmas:
koosneb - artiklite jaoks sektsioonid - selles riiulid, milles gategooriad. Igasse kategooriasse artiklid. Artiklit ei saa enne kategooria ja sektsioon valikut ei saa salvestada. veel on võimalik lisada komponente - olemasolevad; installeeritavad
moodulid - vaikimisi on olemas näit populaarsemad; menüü (((main menüü) ei saa ära kustutada, saan ise juurde tekitada menüüsid. Moodulite alt annab teada, kuhu paigutada. Disainimall - tavaliselt 2 või kolmeveeruline . Veel vahendeid -teksti editorid; on võimalik juurde paigutada bluginaid (lisad näiteks album). Joomlal on nagu kaks poolt back end (tagumine) pool (saab superadmin,lehek ehitaja tegija logida), frontend saab teksti, pilte lisada saab siin. Superadmin saab määrata adminne, kes saavad lisada komponente. Kasutajad jagunevad kolme gruppi Public - vaatajad, lugejad; registreeritud liikmed; special grupp (vaatavad enne avaldamist üle). Siin peaks Joomla eksplorer installida, kuid ei õnnestu eriti.
Näidis on Pärnu Ülejõe Gümnaasiumis Taimi leht on lisatud kooli lehele. Versioone Joomlal on mitu, aga vanem on 1,o.
Tagasisidena võib installida kommentaaride komponent.
alustan (?)Joomla lehe tegemist eeneti HAVIKESes, teen konto.
  • Vahepeal sain ekraaniviisori lingi;
ekraaniviisoriga tehtud harjutus. Juhend on mul tehtud wordis

esmaspäev, 30. juuni 2008

Esimene päev

Tiigrihüppe koolitusegevust rahastab Euroopa Liit. Priorieteetsemad projektid TehnoTiiger, mille alla kuulub DigiTiiger.
Elo rahvusvahelistest projektidest. Saab TH kodulehelt vaadata. Elo Koolielust - hea ja innovaatline saab kajastatud ka Koolielus. Alates sellest aastast on Koolielus toimetajaid rohkem. Ingrid toetab haridustehnoloogilist poolt. Järgmisel õppeaastal ainealased kampaaniad - konkursid õpilastele, õpetajatele õppematerjalid. (listide otsimise konkurss jms,)
Rahvusvahelised projektid: Kevadpäev Euroopas (Maidu Varik) on tehtud 4 aastat. Järgmisel õppeaastal läheb kevadpäev Euroopas käima juba septembrikuus ja vaata TH kodulehte. Etwinning - Eestist on palju registreerunud. Sel õppeaastal oli 64 projekti. Registreerunuid on meil vägapalju. aga projekte vähe. ETwinningu projekti portaal muutub, edaspidi hakkab see toimima praktikaogukonnapõhiselt.
Autorikaitsest räägib A Kelli
õpetajad ei kasuta intellektuaalomandid ärilistes eesmäkides. Innovaatiivseda lahendused - kõige madalam tase.
Innovatsioonisüsteem: a)inimesed, e kvalifitseeritud tööinimesed (loovad innovaatilisi vahendeid), b)miks üldse kaitsta?
autorikaitse litsents Internetist - võta kood ja lisa oma tööle
http://creativecommons.org/about/licenses/meet-the-licenses
Varje on tänase päeva juba DigiTiigri blogisse üles pannud a;http://digitiiger.blogspot.com/search?q=autorikaitse. Paljudel on esitlus ka lahti?
millal tekib autorikaitse?
autoriõigus tekib teose loomisega. Võib tekkida vaidlus, kes teose lõi. Töö allkirjastada, see on ka üheks tõendmaterjaliks.
Autoriõiguse sisu:
isiklikud (moraalsed) õigused - saab anda litsentsi, st õigus autorsusele. seda saabki teha allpool antud lingi abil.
varalised e majanduslikud õigused
õigus autorinimele - autoriõigus kehtib 70 aastat
õigus teose puutumatusele -
----------------------
kõik selle kohta saad lingist. Üldiselt võiks seda kasutada õppematerjalide koostamisel ja internetti ülespanemisel, artiklite kirjutamisel.
Mu kõrval istub Kaia Metsaalt Pärnu Hansagümnaasiumist. Selle kooli matemaatika ja arvutiõpetaja. Ja Tuulilt sain hea vahendi aadressilt http://www.flektor.com/ Ja mis sellesse loengusse puutub, on minu jaoks paras jama.
Tuulilt jäle uus link http://suelebeau.com/
http://www.mangolanguages.com/
www.doof.com/doof/
www.seomoz.org/web2.0/short
http://www.frappr.com/
www.suelebeau.com/freetools
* Nüüd räägib Laine DigiTiigri uuringust. Tõotab tulla midagi huvitavat, vahepeal aga sain hea idee - viltida nö kangatüki, vormistada sellest märkmikukaaned, tikin peale, kastan üleäärepistet.
* registreerisin ennast Joomla töötuppa.
* Laine ettepanek on, et iga koolitaja saaks ise ka oma koolitatavate tagasisidet näha, sellega tutvuda. ettepanekud digitiigri õppekavasse lisad: sotstarkvara lisamine(Wiki), tabelarvutuse kasutamine, mängude kasutamine õppetöös (mängud), põhjalikumalt pilditöötlusega.
Uuringus välja tulnud mure:
miks uuringus osalenud 102 õpetajat ei osale praktikakogukonnas - siin tegime rühmatööd.

Tiigrihüppe SA suveseminar

Suveseminar toimub Lepanina Hotellis Pärnumaal. Teen siin kähku ühe blogi, arvan, et jääb mulle konspektina kasutusele.