Tiigrihüppe koolitusegevust rahastab Euroopa Liit. Priorieteetsemad projektid TehnoTiiger, mille alla kuulub DigiTiiger.
Elo rahvusvahelistest projektidest. Saab TH kodulehelt vaadata. Elo Koolielust - hea ja innovaatline saab kajastatud ka Koolielus. Alates sellest aastast on Koolielus toimetajaid rohkem. Ingrid toetab haridustehnoloogilist poolt. Järgmisel õppeaastal ainealased kampaaniad - konkursid õpilastele, õpetajatele õppematerjalid. (listide otsimise konkurss jms,)
Rahvusvahelised projektid: Kevadpäev Euroopas (Maidu Varik) on tehtud 4 aastat. Järgmisel õppeaastal läheb kevadpäev Euroopas käima juba septembrikuus ja vaata TH kodulehte. Etwinning - Eestist on palju registreerunud. Sel õppeaastal oli 64 projekti. Registreerunuid on meil vägapalju. aga projekte vähe. ETwinningu projekti portaal muutub, edaspidi hakkab see toimima praktikaogukonnapõhiselt.
Autorikaitsest räägib A Kelli
õpetajad ei kasuta intellektuaalomandid ärilistes eesmäkides. Innovaatiivseda lahendused - kõige madalam tase.
Innovatsioonisüsteem: a)inimesed, e kvalifitseeritud tööinimesed (loovad innovaatilisi vahendeid), b)miks üldse kaitsta?
autorikaitse litsents Internetist - võta kood ja lisa oma tööle
http://creativecommons.org/about/licenses/meet-the-licenses
Varje on tänase päeva juba DigiTiigri blogisse üles pannud a;http://digitiiger.blogspot.com/search?q=autorikaitse. Paljudel on esitlus ka lahti?
millal tekib autorikaitse?
autoriõigus tekib teose loomisega. Võib tekkida vaidlus, kes teose lõi. Töö allkirjastada, see on ka üheks tõendmaterjaliks.
Autoriõiguse sisu:
isiklikud (moraalsed) õigused - saab anda litsentsi, st õigus autorsusele. seda saabki teha allpool antud lingi abil.
varalised e majanduslikud õigused
õigus autorinimele - autoriõigus kehtib 70 aastat
õigus teose puutumatusele -
----------------------
kõik selle kohta saad lingist. Üldiselt võiks seda kasutada õppematerjalide koostamisel ja internetti ülespanemisel, artiklite kirjutamisel.
Mu kõrval istub Kaia Metsaalt Pärnu Hansagümnaasiumist. Selle kooli matemaatika ja arvutiõpetaja. Ja Tuulilt sain hea vahendi aadressilt http://www.flektor.com/ Ja mis sellesse loengusse puutub, on minu jaoks paras jama.
Tuulilt jäle uus link http://suelebeau.com/
http://www.mangolanguages.com/
www.doof.com/doof/
www.seomoz.org/web2.0/short
http://www.frappr.com/
www.suelebeau.com/freetools
* Nüüd räägib Laine DigiTiigri uuringust. Tõotab tulla midagi huvitavat, vahepeal aga sain hea idee - viltida nö kangatüki, vormistada sellest märkmikukaaned, tikin peale, kastan üleäärepistet.
* registreerisin ennast Joomla töötuppa.
* Laine ettepanek on, et iga koolitaja saaks ise ka oma koolitatavate tagasisidet näha, sellega tutvuda. ettepanekud digitiigri õppekavasse lisad: sotstarkvara lisamine(Wiki), tabelarvutuse kasutamine, mängude kasutamine õppetöös (mängud), põhjalikumalt pilditöötlusega.
Uuringus välja tulnud mure:
miks uuringus osalenud 102 õpetajat ei osale praktikakogukonnas - siin tegime rühmatööd.
esmaspäev, 30. juuni 2008
Esimene päev
Tellimine:
Postituse kommentaarid (Atom)
Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar