- õpilugu kirjeldab, kuidas kogumikku kuuluvaid õppevahendeid, õppemeetodeid ja õppematerjale õppetöös kasutatakse;
- kasutatava e-õppevahendi kirjeldust (nt Kidspiration, Tere Kevad, Wiris, VIKO, Eesti taimed, Google Earth, e-testid vms);
- vahendi kasutamise juurde kuuluva õppemeetodi kirjeldust (rühmatöö, mäng, praktikum, iseseisev töö vms);
- õppematerjalid: veebilehekülje tegemine, esitluse loomine, harjutuste (valikvastustega, lünkharj.) koostamine, tunnikava, õpiprojekti, pilot- see on filmi loomine. Kui helifaili arvutist lisada ei ole, siis ei loo filmi. Süvenen hiljem, teen oma prooviharjutuse lõpuni.
- meediafaili lisamine - ?
- lisa viide - andmed selle kohta, kust on õppematerjal, foto vms pärit.
- see tunni metoodilise tehnoloogiate kirjeldus, abistavate linkidega; mitu tundi selle meetodiga selle teema käsitlemiseks kulub (rühmatöö, paaristöö, iseseisevtöö, keskustepäev...)
- õpimapp - kirjeldada seda meetodit
- enesehinnang - saab kirjeldada erinevaid tabeleid, teste ja muid tegevusi, mida siin kasutanud olen.
- siin saab kirjeldada ja tutvustada veebipõhiseid vahendeid, lisades selle töövahendi URLi. Vahendiga valminud töö üleslaadimine ja lisada õpilood. Õpilugudes on koondatud valmis materjalid ja lisatud nende kasutamine tundides.
Nädalatöö raames valminud töid:
- koostasin valikvastustega harjutuse, lõin uue kogumiku "Oekursus", kirjutasin harjutusele õpiloo. Niimoodi ise uurides ja pusides saab asja selgekski. Ja hakkab meeldimagi.
- minu veebilehekülg LeMillis
- minu kogumik LeMillis "oekursus"
1 kommentaar:
Sa oled väga põhjalikult selle kodutöö ette võtnud! Super!
Kaks kommentaari:
1) Meediafaili lisamise all on võimalik lisada fotot, heliklippi või Flash animatsiooni, mida saab hiljem õppematerjalides kasutada. See valik sobib näiteks siis, kui on soov lisada hariduslikku väärtust omavaid fotosid, aga pole hetkel kavas samal teemal õppematerjali koostada. Mina näiteks olen nii erinevate lindude fotosid lisanud.
2) Üks väike soovitus on see, et oma veebilehekülje asemel oleks parem täita ära oma kasutajaprofiil. LeMill põhiline erinevus wikidest on see, et me üritame hoida kindlat tüüpi sisu eraldi sektsioonides. Inimeste tutvustused on kasutajaprofiilis ja materjalide sektsioonis on ainult õppematerjalid.
Postita kommentaar