kolmapäev, 11. märts 2009

Ülesanded teisel õppenädalal

1) Tutvun uuesti ja sügavamalt LeMilliga. Konto sai ühel koolitusel loodud, aga kasutanud ei ole. Miks nii? - ei oska öelda. Kas see, et olles õpetajatega LeMilli kollitusel, oleks vajanud vist meiesugused tavaõpetajad praktilist harjutamist ka?? Aga saan ju nüüd seda viga paranadada. Kui ma vähegi keskkonnast aru saan, üritan ikka midagi teha. LeMill on siin - http://lemill.net/; LeMill kasutamise juhend Hansult. Tiia on häid töölehti teinud, mida kasutan siin näidisena: Hambad ja toitumine.
2)Wikide kui avatud keskkondande kasutamine. Valik niisugune: Wikibooks, Wikiversity, WikiEducator. Algul on võrras, mõtted ja ideed sisu loomiseks puuduvad. Harjutan igal juhul.

et.wikibooks.org -is lõin oma konto. Täiesti huvitav on omaette uurida-puurida, aga veel parem oleks, kui keegi hea mõtte annaks.

Hansult saadud sõnum:
Lõpetuseks tuleks teil oma ajaveebi postitada väike reisikokkuvõte.
  • Millise keskkonna te valisite?
  • Mis teile meeldis ja mis mitte?
  • Kas leidsite oma ainesse sobivaid õppematerjale või tuttavaid kasutajaid?
  • Kas tulete sinna keskkonda veel tagasi või aitas ühest korrast?
  • Lisage oma reisikokkuvõttele ka kindlasti link sellele õppematerjalile, mis te tegite või täiendasite.
Mu LeMillis valminud õppematerjalid on siin

1 kommentaar:

Tii@ ütles ...

Tasub ikka aeg-ajalt kursusekaaslaste ajaveebe uurida. Leidsin Sinu lingikogust LeMilli ajaveebi ja Martin Sillaotsa juhendi. Mulle on Hansu poolt väljapakutud keskkondadest kõige sümpaatsem LeMill. Teised ei tundu algklasside õppematerjalide jaoks sobivad olevat. Aga mine sa tea ...
Veerand hakkab kohe lõppema. Ma nii ootan väikest hingetõmbepausi. Saaks natukenegi puhata.
Päikest!